Céline, eski Saint Laurent tasarımcısı Hedi Slimane’i yenilikçi yönetmen olarak atar

Céline, eski Saint Laurent tasarımcısı Hedi Slimane’i yenilikçi yönetmen olarak atar

Efsanevi tasarımcı Phoebe Philo, on yıl süren görevinden istifa ettiğinde, tatillerde Céline’ın yenilikçi direktörü olarak varsayım derhal iki şeye gitti: Bir sonraki ve bir güç merkezine dönüştüğü markada ayakkabılarını kimin doldurabileceğinin yanı sıra git. Philo şu anda stilden bir mola veriyormuş gibi görünüyor, ancak hafta sonu boyunca LVMH’nin ikinci soruya verdiği yanıt keşfettik: Hedi Slimane, son zamanlarda Yves Saint Laurent’i Saint Laurent’e dönüştüren tasarımcı.

Slimane ve Philo, stil duyarlılığı söz konusu olduğunda çok az benzerlik paylaşıyor, bu da LVMH’nin Philo’nun vizyonunu getirmesi için birini atayacağını uman Céline adanmışları için muhtemelen kötü haberler. Bununla birlikte, ikisinin ortak noktası, tarihsel olarak hedef kitleleri farklı insanlar olsa bile, zevk alışverişlerinin yanı sıra sürpriz yapma yeteneğidir. Philo her zaman daha hassas ve pratik bir yaklaşım benimseme eğilimindedir ve Slimane’nin ekmeği ve Saint Laurent’teki tereyağı, zar zor, onlarla birlikte Slimane’in ekmeği ve tereyağı olan daha yaşlı bir alışverişçiyi hedeflemeye eğilimliydi. Motosiklet ceketlerinin yanı sıra süngerle önlükler. (Şahsen, Slimane’in randevusuna şüpheliyim, ancak beni bir Céline deri moto için gösteriyor.)

Slimane’nin gelişinin Céline’ın mevcut çanta serisini nasıl etkileyeceğini tam olarak hayal etmekte zorlanıyorum, ancak YSL’de, markanın ünlü logosunun cömert kullanmasının yanı sıra koyu renklere yöneldi. Céline, son yıllarda diğer markalardan gördüğümüz gibi bu tür ikonik monogramdan yoksundur ve çanta donanımında kullanılabilecek yeni bir logo tasarlamak son derece tehlikeli bir arayıştır. İdeal olarak bu, Slimane’in Céline’daki logo içermeyen pistle kalacağı anlamına gelir-hepsinden sonra, Saint Laurent’teki en büyük aksesuar başarısı, popülaritesi herhangi bir dış marka belirteçine ihtiyaç duymayan Sac de Jour çantasıydı.

Genel olarak, Slimane’in Céline’daki ziyareti için en büyük umudum, çalışmasının beni her zaman sorguladığı daha büyüleyici endişelerden birini cevaplamasıdır: Kutlama kadını büyüdüğünde ne olur?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *