Balenciaga, genel olarak alevlenen Geldiren Bandwagon’a

atlıyor, bu yüzden birçok tasarımcının Celine tarafından bazı yeni çantalarında köşebent yapısını ayarlamak için “ilham alması” beni rahatsız etmiyor. Bir siluet bu kadar geniş bir şekilde hayran kaldığında ve üst düzey müşterilerle çok güçlü bir şekilde bağlandığında, diğer markalar kendi tasarımlarında uygulanmaya değer olup olmayacağını keşfetmemek için aptalca olurdu. Belli bir noktada, tasarımcılar bir fikri kopyalamıyor, ancak yaygın bir trend için yaratıyorlar. Yine de, bir trendin sizi geçmesine izin vermek için temettü ödeyebilir ve keşke Balenciaga’nın tam da bunu yapsaydı.

Manolo Blahnik, bir markanın geniş kapsamlı bir trendin geçmesi için ücretli temettülerin ne zaman olduğu en son örneğidir. Blahnik, platformların estetik değerini ünlü bir şekilde kınadı ve Christian Louboutin ve Brian Atwood gibi tasarımcılar gökyüzü yüksek ayakkabılarında zenginleşirken bile onları ayakkabılarına dahil etmeyi reddetti. Blahnik yaptığı şeyi yapmaya gitti ve göreceli popülerlik sırasını zarafetle havalandırdı. Moda kaçınılmaz bir şekilde yönünde ve tıknaz platformlardan uzaklaştığında, Blahnik, trendin ilk günlerinde diğer birçok hattın rakibe hazırlandığı bir ürünle kaldığı bir ürünle ayrıldı ve tek bir ürünle kaldı. Sole Pump hala ayakkabı severler arasında ödüllendiriliyor.

Balenciaga kağıt zip fında kaplar, tam tersi yaklaşımı benimseyen bir markamız var. Balenciaga’nın motosiklet çantaları ikonik; BT çantası çağına, genellikle çağdaşlarından çok daha fazla lütuf ve başarı ile katlandılar ve hala iyi satıyorlar ve güncel görünüyorlar. Sadece modaya uygun görünmüyorlar – yapılandırılmamış, minimal veya özellikle minyon değiller. Ve sorun değil. Piyasanın seçimlere ihtiyacı var ve bir çantanın bu saniye ideal gibi görünmesi gerektiğinin popüler bilgeliğine uymayan çantalara ihtiyacı var, çünkü bu popüler bilgelik her zaman değişiyor.

Evrim, tasarımda çok önemlidir, ancak mevcut bir çantaya popüler bir köşebent stili koymaktan çok daha yaratıcı bir şeyi tercih ederdim. Bir Balenciaga tasarımının fiyatı için, müşteriler biraz daha fazla yaratıcılık beklemelidir. Kağıt çantalar motosiklet tarzında büyük bir evrimdi ve eminim ki motosiklet estetiğini daha da keşfetmek için alınabilecek başka yollar var. Bu yolların hiçbirinin Celine Tasarım Stüdyosu’na neden olmadığından eminim.

Balenciaga Papier Ledger Zip, Tote Etrafında Zip
Balenciaga aracılığıyla 1.735 $

Balenciaga Tapier Tiny A4 Zip-Around Tote
Balenciaga aracılığıyla 1.295 $

Balenciaga Papier A4 Zip Çevresinde Zip
Balenciaga aracılığıyla 1.735 $

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *